• Lublin Komis Turystyczna
  • Sklep Narciarski Lublin
  • Wypożyczalnia Nart Lublin

Snowboard czy narty ?

Zimowe szaleństwa to najlepszy czas na spróbowanie czegoś nowego. Najczęściej wybór pada na snowboard lub narty. Niewątpliwie są to dwa największe hity na ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu zimą. Oba sporty mają szerokie grono zwolenników. A wy, który z nich wolicie bardziej? Snowboard czy narty?

Decyzja o wyborze jednego sportu zimowego jest trudniejsza niż mogłoby nam się wydawać. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby można było je połączyć, jednak nie każdy z nas ma taką możliwość. Co więcej, na snowboard częściej decydują się ludzie młodzi, którzy zorganizowali sobie jakiś wypad na spontanie. Narty to częściej wybór dla rodzin z dziećmi, ponieważ dają większe możliwości i pozornie jest łatwiejszy do opanowania. Wybór snowboard czy narty zależy często od okoliczności interpersonalnych. Nie jest to jednak stereotyp czy wymóg konieczny, który definiuje fascynatów jednego lub drugiego sportu.


Zarówno narty lublin, jak i snowboard lublin to ogrom szaleństwa, jaki możemy zafundować sobie, swojej rodzinie czy najbliższym znajomym. Ceny obydwu oscylują w granicy 1000 złotych za całe wyposażenie. Sklepy snowboardowe lublin oferują szeroki asortyment, który pozwoli na kompletne pozyskanie całości potrzebnego sprzętu. Odpowiednie przygotowanie jest niezmiernie ważne nie tylko z powodu wygody, ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Sklepy snowboardowe lublin oferują nie tylko niezbędny sprzęt, ale również fachową pomoc w odpowiednim dopasowaniu, niezależnie czy wybierzecie snowboard czy narty.


Ranking tych dwóch sportów jest trudny pod względem dokonania jednoznacznego wyboru. Zarówno przy jednym, jak i drugim sporcie otrzymujemy możliwość poprawy swojej kondycji. Dodatkowo obydwa świetnie poprawiają metabolizm, dotleniają organizm, wzmacniają mięśnie nóg oraz pomagają spalić tkankę tłuszczową. Różnice polegają jedynie na sposobie jazdy. Pozycja zjazdowa i zakres ruchu nóg, to najbardziej widoczne różnice między nartami a snowboardem. Podczas jazdy snowboardem musimy zadbać o całkowite unieruchomienie nóg i balans całym ciałem. Dlatego tak ważny jest odpowiedni sprzęt, głównie buty snowboardowe lublin, ponieważ odpowiadają za prawidłową przyczepność i bezpieczeństwo zjeżdżającego. Buty snowboardowe lublin powinny być więc idealnie dopasowane zarówno do stóp, jak i do deski. Większą swobodę ruchu oferują narty, jednak mocniej angażują kolana, dlatego do jazdy na nartach potrzeba pełnej sprawności. Ciężko jednoznacznie określić, który sport jest ciekawszy i bardziej przyjemny. Najlepiej spróbować obydwu i na własnej skórze dokonać oceny. Jeśli nie w jednym sezonie, to w następnym. Jedno jest pewne, obydwa sporty dostarczają ogromną dawkę adrenaliny i pozytywnej energii.

Strona Główna
SLALOM SPORT
Turystyczna 38
20-207 Lublin
516-154-335

MAPA

Artykuł: Długość nart a wzrost
Artykuł: Jak Dobrać Narty
Artykuł: Dobór Nart
Artykuł: Długość nart zjazdowych
Artykuł: Narty dla początkujących
Artykuł: Używane narty lublin
Artykuł: Używane buty narciarskie lublin
Artykuł: Sklep z używanym sprzętem narciarskim
Artykuł: Narty biegowe używane lublin